Bez kategoriiJaką wyciskarkę do soku wybrać?

Jaką wyciskarkę do soku wybrać?

Jeśli chcesz produkować sok z drobnych owoców bądź też roślin liściastych to powinieneś zdecydować się na takie produkty jak wyciskarka do soków jednoślimakowa bądź też dwuślimakowa. Są to rozwiązania, które w takich zadaniach sprawdzą się doskonale. Jednak oczywiście tak jak wszystko inne wyciskarka jednoślimakowa również posiada swoje wady.

Wady i zalety wyciskarekSoki tworzone przy wykorzystaniu wyciskarek posiadają bardzo dużo wartości odżywczych. W swoim składzie mają miąższ co sprawia, że sok posiada bardzo ciekawe właściwości. Dodatkową zaletą wyciskarek jest fakt, że nie powodują napowietrzenia soku co sprawia, że może on być przechowywany przez dłuższy czas. Dzięki tym urządzeniom możliwa jest także homogenizacja owoców czyli wytworzenie musu. Niestety korzystając z tych urządzeń trzeba liczyć się z wolnym czasem przygotowywania soków, jednak w nagrodę za cierpliwość urządzenia te pracują o wiele dokładniej.

Rodzaje wyciskarekOgólnie wyciskarki do soków można podzielić na ręczne i elektryczne. Urządzenia ręczne charakteryzują się niewielką wagą, łatwością użycia oraz poręcznością. Ich zadaniem jest wyciskanie soków z niewielkich owoców w niewielkich porcjach. Urządzenie to może być zabrane ze sobą praktycznie wszędzie. Jeśli chodzi o elektryczne to na rynku dostępne są takie produkty jak wyciskarka do soku jednoślimakowa i dwuślimakowa.- urządzenia jednoślimakowe dostępne są zarówno jako modele z ostrzami jak i bez ostrzy. Te, które posiadają ostrza pracują zauważalnie szybciej, jednak powstający przy ich udziale sok jest pozbawiony części składników odżywczych. Jeśli chodzi o urządzenia pozbawione ostrzy to ich sok jest pełnowartościowy.- urządzenia dwuślimakowe wyposażone są w 2 wałki, dzięki czemu są najbardziej skuteczne oraz najbardziej efektywne. Sok jest bardzo wysokiej jakości i posiada wszelkie niezbędne witaminy i enzymy. Jednak niestety czas przygotowania soku jest dość długi.

Chcąc wybrać odpowiednią wyciskarkę trzeba dokładnie przemyśleć, który rodzaj będzie się dla nas najlepiej sprawdzał.

Categories: Bez kategorii